- Stonozka

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Recepty


Nátierky.

Cibuľová nátierka.


Maslo vymiešame s jogurtom, pridáme očistenú na drobno nakrájanú cibuľu, na tvrdo uvarené a postrúhané vajcia, postrúhané sterilizované uhorky. Spolu všetko vyšľaháme do peny. Dochutíme soľou a dobre umytou posekanou pažitkou.

Cícerová nátierka

Cícer preberieme, namočíme a uvaríme do mäkka. Uvarený prepeasírujeme alebo rozmixujeme. Maslo vymiešame s jogurtom, očistenou na jemno nakrájanou cibuľou, pridáme cícera dochutíme soľou. dobre vyšľaháme.


Drožďová nátierka.

Cibuľu očistíme, pokrájame na jemno a speníme na bravčovej masti. Pridáme droždie, ktoré opražíme a krátko podusíme. vajcia uvaríme na tvrdo, očistíme a necháme vychladnúť. Maslo vyšľaháme so soľou, pridáme vychladnuté droždie, postrúhané vajciaa všetko spolu vyšľaháme.


Hrachová nátierka.


Hrach preberieme, umyjeme a uvaríme vo vode do mäkka. Uvarený rozmixujeme alebo prepasírujeme. Vmiešame do vyšľahaného masla, zriedime mliekom. Dochutíme soľou a očisteným, prelisovaným cesnakom.Vyšľaháme do peny.


Karfiolová nátierka.


Karfiol očistíme, umyjeme a vložíme uvariť do slanej vody.Po uvarení necháme vychladnúť.Rozmixujeme. Maslo vymiešame, pridáme rozmixovaný karfiol, dochutíme soľou, zriedime mliekom a dobre vyšľaháme.


Kuracia nátierka.


Kuracie prsia umyjeme a udusíme na oleji a očistenej pokrájanej cibuli. Po udusení pomelieme. Maslo vymiešame soľou a horčicou, pridáme pomleté mäso. Vyšľaháme do peny.


Maslová nátierka s čokoládou.

Maslo vyšľaháme s práškovým cukrom a vlažným mliekom, pridáme zmäknutú varovú čokoládu a dobre vyšľaháme.


Medová nátierka.

Maslo vyšľaháme s medom a natierame  na chlieb. Med je potrebné mierne nahriať.


Sardinková nátierkaMaslo vymiešame , pridáme sardinky, očistenú nakrájanú cibuľu, dochutíme soľou a citrónovou šťavou. Vyšľaháme do peny.


Sójová nátierka.


Sóju preberieme, umyjeme a uvaríme. Uvarenú rozmixujeme a pridáme do vyšľahaného masla s mliekom. Dochutíme horčicou, soľou a očisteným cesnakom.


Syrová nátierka s cesnakom.


Maslo vyšľaháme do peny, pridáme mäkký syr, mlieko, očistený prelisovaný cesnak a dobre vyšľaháme. Dochutíme soľou.


Špenátová nátierka.Očistenú na jemno pokrájamú cibuľu speníme na oleji, pridáme špenát, mlieko, dochutíme soľou, očisteným prelisovaným cesnakom.Dusíme 20 minút. Necháme vychladnúť. Maslo vymiešame s postrúhanými na tvrdo uvarenými vajciami, pridáme vychladnutý špenát a vyšľaháme do peny.

Špenátová nátierka so syrom.Očistenú na jemno nakrájanú cibuľu speníme na oleji, pridáme špenát, mlieko, dochutíme soľou a  prelisovaným  cesnakom a dusíme 20  minút. Necháme vychladnúť. Do vymiešaného masla masla so soľou, smotanovým syrom , postrúhanými na tvrdo uvarenými vajciami pridáme vychladnutý špenát.Vyšľaháme do peny


Šunková nátierka s taveným syrom.

Maslo vyšľaháme s taveným syrom a mliekom. Pridáme pomletú alebo na jemno pokrájanú šunku, dochutíme soľou a vyšľaháme do peny.


Šunková nátierka s tvrdým syrom.


Maslo vyšľaháme s mliekom, pridáme nastrúhaný tvrdý syr, pomletú alebo na jemno pokrájanú šunku, očistenú na drobno pokrájanú cibuľu, dochutíme soľoua dobre vyšľaháme


Vajcová natierka.Vajcia uvaríme na tvrdo, ošupeme a necháme  vychladnúť. Postrúhame. maslo vymiešame so soľou, horčicou, mlieko apridáme postrúhané vajcia. dobre vyšľaháme.


Vlašská nátierka.


Maslo vymiešame s horčicou, pridáme očistenú , na jemno pokrájanú cibuľu, na drobné rezance pokrájanú šunku a sterilizované uhorky, Všetko dobre vymiešame. nakoniecpridáme posekané na tvrdo uvarené vajcia. Dochutíme soľou.


Viedenská nátierka.


Tvaroh prelisujeme, vyšľaháme s maslom a mliekom. Pridáme na jemno nastrúhaný syr, očistený nastrúhaný chren a na jemno pokrájanú očistenú cibuľu. Dobre vyšľaháme a dochutíme soľou  a horčicou.


Šaláty

Šalát z čínskej kapusty s pomarančom.


Očistenú, umytú kapustu pokrájame na rezence, osolíme, necháme odstáť. Pridáme očistené pokrájané pomaranče, pomarančový sirup, cukor, olej a premiešame.


Šalát z čínskej kapusty s kukuricou.


Očistenú umytú kapustu pokrájame na rezance, osolíme, necháme odstáť. Potom pridáme kukuricu, zalejeme nálevom z vody, cukru a octu. Pridáme olej a premiešame.


Šalát z čínskej kapusty s jogurtom.Očistenú, umytú kapustu a mrkvu postrúhame, pridáme očistený a pokrájaný pór, olej, soľ a cukor. Necháme trochu postáť a zalejeme rozšľahaným jogurtom. Premiešame.


Šalát z hlávkovej kapusty miešaný.


Kapustu očistíme a na jemno nastrúhame. Očistené, umyté rajčiakya papriky pokrájame, cibuľu očistíme a pokrájame na drobno. Zeleninu premiešame, zalejeme nálevom z vody, cukru, octu a soli. Pridáme olej a premiešame.


Šalát zo surovej zeleniny s jogurtom a syrom.


Šalátové uhorky umyjeme, očistíme, pokrájame na plátky, očistenú zelenú papriku na rezance, očistenú cibuľu a nakrájame na jemno. Vštko spolu zmiešame, dochutíme soľou, cukrom a octom. Jogurt a strúhaný syr podávame zvlášť na každú porciu.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky